• 581
  • 586

آزمون CGFNS چیست و از کجا شروع کنم؟

آزمون CGFNS چیست و از کجا شروع کنم؟Reviewed by Admin_n on May 31Rating:
CGFNS

آزمون CGFNS

آزمون CGFNS چیست و از کجا شروع کنم؟
پاسخ: سازمان CGFNS آمريكا شایستگی علمي پرستاران كشورهای دیگر كه تمايل به مهاجرت به آمريكا را دارند بواسطه آزمونی با نام CGFNS می آزماید. این آزمون پیش نیاز شرکت در آزمون RN پرستاری و اقامت دائم به عنوان یک پرستار در آمریکا است.

سوال: آیا برای شرکت در این آزمون باید به آمریکا سفر کنم؟

پاسخ: آزمونCGFNS در بیشتر نقاط دنیا و بیش از ۴۷۰ کشور برگزار می شود و نیازی نیست که افراد برای شرکت در این آزمون به آمریکا سفر کنند. بعنوان مثال این آزمون هم اکنون در ترکیه و قطر نیز طی هر سال برگزار شده و متقاضیان ایرانی پس از طی کردن مراحل آمادگی آزمونCGFNS در کشورمان توسط موسسات دارای تخصص در این زمینه (مثل موسسه سنا و …) می توانند به کشور ترکیه یا امارات سفر کرده و در این آزمون شرکت کنند.

سوال: ثبت نام در ازمون CGFNS چگونه صورت می گیرد؟

پاسخ: نحوه ثبت نام در این آزمون دریافت فرم های مربوطه از سایت سازمان CGFNS و تکمیل آن ها توسط داوطلب و تایید دانشگاه و دانشکده پرستاری محل تحصیل فرد می باشد. پس از ارسال فرم ثبت نام در این سایت شما می توانید در این آزمون و در حوزه ی مورد نظر خود (نزدیکترین حوزه ها: ابوظبی و آنکارا می باشد).

سوال: پس از قبولی در این آزمون چه کاری باید انجام دهم؟

پاسخ: شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون تا دو سال فرصت دارند که در آزمون IELTS شرکت کرده و حداقل نمره ۶٫۵ را کسب کنند و اقدام به دریافت ویزا نمایند.
پس از کسب شرایط بالا یعنی قبولی در آزمون CGFNS و کسب نمره لازم در آزمون IELTS شما می توانید تحت روند مدرکدهی یا CP (Certification Program) ، مدرک خود که همان CGFNS Certificate نام دارد را کسب کنید. در اینصورت پس از گذراندن Visa Screening مدرکی با نام Visa Screening Certificate صادر ميشود كه پنج سال اعتبار دارد, لذا شما مي توانید مسیر دریافت Green Card را طي کرده و اقدام به مهاجرت به آمریکا نمایید. فراموش نکنید که مدرک CGFNS Certificate نه فقط برای ورود به آمریکا بلکه برای بسیاری از کشورها معتبر می باشد و نقش مهمی در اثبات توانایی های یک پرستار برای مهاجرت به کشورهای دیگر دارد.

آزمون CGFNS